Grafika ASP w Krakowie

W książce Grafika – ASP – Kraków pomieszczono wiele artykułów przybliżających nam przeszłość i chwilę obecną Wydziału Grafiki. Autorami tekstów są: Jan Fejkiel, Piotr Kunce, Zbigniew Zegan, Dominik Stanisławski, Marta Anna Raczek‑Karcz, Marcin Giżycki i Marek Janczyk. W kolejnej części publikacji znajdziemy biogramy artystów aktualnie związanych z Wydziałem Grafiki oraz reprodukcje ich prac. Właśnie z racji licznych reprodukcji dzieł sztuki książkę tę można również określić jako album. W dalszej części pokazano poszczególne katedry i pracownie Wydziału Grafiki. Niezwykłe jest to, że możemy niemalże wejść do pomieszczeń, w których pracują artyści. Dla każdego, kto interesuje się grafiką, zobaczenie miejsc, w których powstają dzieła sztuki, urządzeń, które są pomocne przy ich tworzeniu, oraz artystów przy pracy nie jest obojętne. Na końcu książki zamieszczono aneks, w którym znalazły się zestawienia osób, które odegrały lub odgrywają ważną rolę w kształtowaniu historii Wydziału Grafiki oraz spis wszystkich absolwentów Wydziału z lat 1951–2013.
Redaktor: Krzysztof Tomalski, dziekan Wydziału Grafiki; opracowanie graficzne i redakcja naukowa: Aleksandra Toborowicz.
Wydawnictwo Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, format 28 × 24 cm,
liczba stron 432. Cena z vat 82,28 zł

ksiazka_Grafika ASP_029 kopia

Fot. Kuba Sowiński