Michał Pilikowski
Piękna historia. Krakowska Akademia Sztuk Pięknych w latach 1818-1939

Dla uświetnienia jubileuszu 200-lecia Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie nakładem Wydawnictwa ASP ukazała się książka Michała Pilikowskiego Piękna historia. Krakowska Akademia Sztuk Pięknych w latach 1818-1939. Książka poświęcona jest dziejom najstarszej polskiej uczelni plastycznej. Opisane zostały w niej kolejne etapy rozwoju Akademii – instytucji, której losy wpisują się nie tylko w bieg życia artystycznego i wzbogacają historię sztuki, ale także są złączone z dziejami Polski dwóch ostatnich stuleci. Innym wymiarem tej opowieści jest prezentacja biografii wybitnych artystów związanych z krakowską ASP. Poznawanie rektorów, profesorów, absolwentów i studentów Akademii w najbardziej wymowny sposób świadczy o wyjątkowości uczelni. Śledzenie relacji między artystami a Akademią jest zajęciem fascynującym. Każdy artykuł ma dwóch bohaterów: artystę i krakowską ASP. Opowieść o Akademii i jej artystach zaciekawi wszystkich tych, którzy interesują się historią polskiej sztuki.
Publikacja jest współfinansowana przez Urząd Miasta Krakowa

JĘZYK PUBLIKACJI: POLSKI