200 lat Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie 1818–2018

Ukazał się drugi tom monografii, uświetniającej jubileusz dwustulecia Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Otrzymaliśmy solidne studium poświęcone siedmiu wydziałom Akademii: Wydziałowi Malarstwa, Wydziałowi Rzeźby, Wydziałowi Grafiki, Wydziałowi Architektury Wnętrz, Wydziałowi Form Przemysłowych, Wydziałowi Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki oraz Wydziałowi Intermediów. Historyczne opracowanie doprowadzone zostało do czasów nam współczesnych, a bogaty zestaw reprodukcji dzieł sztuki sprawia, iż monografię traktować można też jako prawdziwy album sztuki. Lektura publikacji daje możliwość lepszego zorientowania się w dziejach Akademii, ukazując jej różnorodność i otwartość na różne kierunki artystycznego kształcenia. Do rąk Czytelników oddajemy drugi tom pomnikowego dzieła, dającego wgląd nie tylko w dzieje Akademii, ale także ukazującego sylwetki związanych z nią artystów.

autorzy: Adam Organisty, Zbigniew Bajek, Małgorzata Komorowska, Adam Brincken, Ewa Janus, Małgorzata Anna Dąbrowska, Tomasz Daniec, Ewa Herniczek, Paulina Tendera, Anna Dettloff, Maria Dziedzic, Anna Myczkowska-Szczerska, Irma Kozina, Bogusław Krasnowolski, Artur Tajber, Mieczysław Juda
redakcja: Adam Wsiołkowski, Jacek Dembosz, Paulina Tendera
język publikacji: polski