Perspektywa odręczna oraz techniki podania projektów scenograficznych

scenografia_podrecznik

Cena z vat 43,05 zł. Książka Perspektywa odręczna oraz techniki podania projektów scenograficznych Janusza Wrzesińskiego wypełnia dotkliwą lukę w szkolnictwie akademickim, jaką jest brak podręczników poświęconych warsztatowym zagadnieniom projektowania dekoracji dla teatru i filmu. Autor, opierając się na wieloletnim doświadczeniu zawodowym oraz pedagogicznym, dzięki wszechstronnemu wykształceniu stworzył podręcznik precyzyjnie ukazujący zasady przygotowania projektu scenograficznego.
Reguły perspektywy architektonicznej zostały przystępnie przedstawione w wyodrębnionych rozdziałach. Dzięki temu odbiorca ma szansę – nie będąc nawet umysłem ścisłym – prześledzić proces powstawania iluzji przestrzeni trójwymiarowej dzięki zasadom perspektywy.
Autor książki, Janusz Wrzesiński, jest scenografem po krakowskiej ASP i nauczycielem akademickim tamże, a także architektem po Politechnice Krakowskiej. Podręcznik przeznaczony jest dla studentów scenografii, ale z pewnością zainteresuje także architektów.
format
35 × 25 cm,